טיפולי יופי

טיפולי יופי קיבלו עם הזמן אסוציאציה מעט מתעה, כאילו הטיפולים הם פעולה "קוסמטית" חיצונית שמכוונת לאסטטיקה החיצונית של הפנים ותו לא. למעשה האמת רחוקה מכך. טיפולי יופי, הם הרבה יותר טיפולי בריאות מאשר טיפולים אסטטיים חיצוניים, אם כי, במידה והם מתבצעים ברמה מקצועית ומדוקדקת, הם בהחלט עשויים לגרום לשינוי אסטטי חיובי במראה העור והפנים. טיפולי יופי הם לרוב סדרה של פעולות המבוצעות על עור הפנים באמצעות חומרים קוסמטיים, המוכרים בשם הכללי "קרמים" בשל המרקם המשחתי שלהם, ואשר אמורים לגרום לעור הפנים להראות יפה וזוהר יותר.

הבעיה מתחילה עם סוגי חומרים קוסמטיים שאכן מטרתם ליצור סוג מסוים של "קומופלאז'", מעין "פאטה-מורגנה" שיוצרת חזות זוהרת, אולי אפילו מבריקה, לפרק זמן קצוב ולרוב קצר, ולאחר מכן, הכל חוזר לקדמותו עד לטיפול הבא. טיפול יופי מקצועי, בחומרים שנבחנו ונבדקו בצורה מדעית, אמור לבצע כמה פעולות בסיסיות: הפעולה הראשונה בטיפול היא ניקוי עור הפנים. נקבוביות העור שלנו, במיוחד נקבוביות העור בפנים, סתומות לרוב בשכבות "ארכיאולוגיות" של תאי עור מתים, שומן חיצוני ושומן פנימי שהעור מייצר, אבק, שאריות איפור, בשמים, ועוד. כל אלה יוצרים ביחד תערובת "צמנטית" שסותמת לחלוטין את העור, לא מאפשרת לתאים להתחדש ולנשום. לכן ניקיון יסודי באמצעות חומרים איכותיים היודעים לחדור לעור דרך נקבוביות העור, הוא שלב ראשוני והכרחי בתהליך הטיפול. טיפולי יופי מאסכולות שונות מתייחסים לשלב הזה כשלב משני ופחות חשוב, בעוד ששיטות של טיפולי יופי מקצועיות וטבעיות, מתייחסות לשלב זה במלוא הרצינות הראויה.

לאחר מכן, מתווסף לתהליך הניקוי תהליך ביניים של פילינג כימי בחומרים טבעיים, המקלף מן העור את השיירים של תאי העור מתים ומאפשר את התקדמות הטיפול. בין החומרים הנמצאים בשימוש בשלב הפילינג, ניתן למצוא את חומצות הפרחים, פילינג מלח ים גרוס, ופילינג על בסיס גרגרי חומר עדינים המשמשים כמעין "ניר לטש מכני עדין" לליטוש השכבה העליונה של העור וניקויה מלכלוך וחומר אורגאני מת המצטבר עליה. לאחר שהושלמו פעולות הניקיון והפילינג, ממשיכים טיפולי היופי לחלק המרכזי של הטיפול: הזנת העור והגוף כולו, בחומרי הזנה המסייעים בבניין תאי עור חדשים.

לשם כך על החומרים שאנו משתמשים בהם לצורך הטיפול, להיות עשירים בחומרי הזנה טבעיים כגון ויטמינים, מינראליים, חומצות אמינו וכדומה. על החומרים הללו להיות מופקים ממקורות טבעיים בכדי שיוכלו לחדור דרך העור אל הגוף, ומשם לחזור ולהזין את העור. שכן בסופו של דבר, יופיו של עור הפנים הוא רק השתקפות חיצונית של מצב בריאות כללית.

בלא חומרים החיוניים לבריאות, גם עור הפנים לא יהיה בריא, ועור לא בריא נראה גרוע, מזוהם, מלא פצעונים, חיוור וחסר חיוניות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.