60 שניות על קוסמטיקה טבעית

ענף הקוסמטיקה הטבעית תופס תאוצה בשנים האחרונות ומרחיב את מוצריו לצד מוצרי הקוסמטיקה הרגילים המיועדים להזין את עור הפנים והגוף כולו, המוצעים על ידי חברות הקוסמטיקה הבינלאומיות וחברות כחול לבן.

מוצרי קוסמטיקה טבעית, לעומת המוצרים הרגילים הכוללים חומרים כימיים, מבוססים על מרכיבים טבעיים בלבד כדוגמת מינרלים וויטמינים. מאחר והנחת היסוד היא שכל חומר שאנו מורחים על העור החיצוני נספג לתוך התאים ומשפיע על איברי הגוף הפנימיים, חשוב לבחור בקפידה את המוצרים בהם אנו משתמשים ולקחת בחשבון כי מוצרים שאינם טבעיים עשויים לגרום לתופעות אלרגיות ולגירויים מסוגים שונים. לעומת זאת, מוצרי קוסמטיקה טבעית אינם כוללים כימיקלים ולכן גם אין חשש לתופעות לוואי מכל סוג שהוא.

מוצרים טבעיים ניתן להשיג בבתי מרקחת המוכרים מוצרים הומיאופתיים וגם באינטרנט באתרי חברות המתמחות בייצור מוצרים מהסוג.

ממה מורכבים מוצרי קוסמטיקה טבעית? מוצרי קוסמטיקה טבעית כוללים מרכיבים טבעיים המגיעים מהצומח המסייעים בהגנה על עור גופינו ובהעשרתו במינרלים ובשמנים הנדרשים לצורך הזנתו. מרכיבי המוצרים הטבעיים כוללים שמנים שונים, כולל שמן אובליפיחה העשיר במינרלים וויטמינים ותורם לגמישות ורכות העור, שמן קלנדולה מסייע בשיקום, הזנה וטיפוח עור יבש, שמנים ארומאטיים מכילים מינרלים וויטמינים שחשובים להזנה וטיפוח העור ואחרים. כמו כן, מבחינת סוגי הויטמינים המרכיבים מוצרים טבעיים מהסוג כוללים ויטמין E המזין ומטפח את עור הגוף ומהווה סינון טבעי לקרני השמש (שחשיפה אליהן אינה מומלצת באופן כללי ולא רק במקרים מיוחדים כמו לאחר ביצוע קעקועים בגלל סכנה לדהיית צבע הקעקוע), ויטמין C השומר על גמישות העור ותורם לחיזוק התאים ועוד. מבחינת שימוש בחומרים פעילים, נעשה שימוש חומרים פעילים הנמצאים בריכוזים שונים בשמנים השונים ומשמשים למגוון מטרות. בנוגע לחומרים המשמרים הקיימים במוצרי הקוסמטיקה, מוצרי קוסמטיקה טבעית כוללים במרבית המקרים חומרים משמרים שמאושרים על ידי ארגוני פיקוח של קוסמטיקה טבעית כולל ויטמין E ושמנים אתריים המשמשים כחומרי שימור טבעיים.

למה כדאי לבחור במוצרי קוסמטיקה טבעית? מוצרי קוסמטיקה טבעית מורכבים ממוצרים מהטבע בלבד ואלו בעלי השפעת ריפוי ושמירה על עור הגוף והפנים כמו למשל עידוד התחדשות העור, העלאת רמת הלחות בעור, מניעת הזדקנות מוקדמת שלו, וללא סיכונים לנזקים מכל סוג שהוא. מוצרי קוסמטיקה רגילים כוללים לא מעט מרכיבים מלאכותיים העלולים להביא, כאמור, לאלרגיות, גירויי עור מסוגים שונים ונזקים אחרים (גם כשהחברה העומדת מאחורי המוצר מצהירה כי מדובר במוצר לא אלרגני ואינו מבושם) ולכן כדאי להימנע משימוש בהם הן לעור הפנים והן לעור הגוף כולו.

היצע המוצרים הטבעיים רחב ומגוון כך שניתן למצוא מוצרים כדוגמת סבונים, קרמים לעור הפנים והגוף, תחליבי ניקוי עור, מוצרי הזנת העור וטיפול לתינוקות וילדים ועוד כך שבהחלט ניתן למצוא מבין מגוון מוצרי קוסמטיקה את המוצרים הטבעיים שמכילים אך ורק מוצרים מהטבע ולא מוצרים מלאכותיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.